فراخوانی ...
sabokbalanearsh.ir
 
سبکبالان عرش
شهید عبدالله ابراهيمي نسخه چاپی RSS
عبدالله ابراهیمی
  • تاریخ شهادت: 1362/12/12
  • محل شهادت: خورموسی (خلیج فارس)
  • عملیات منجر به شهادت: حین گشت زنی با ناوچه
  • نحوه شهادت: از ناحیه ی دست و صورت مورد اصابت گلوله
  • یگان:
  • محل دفن: شهر استان بوشهر گلزار شهدا گلزارشهدای روستای خره_بوشهر
  • منبع: سایت صبح
 
عبدالله ابراهیمی فرزند حسن در سال 1342 در روستای خره پا به عرصه خاک نهاد. به دلیل عدم وجود مدرسه ابتدایی در زادگاهش، تا پایه سوم ابتدایی همه روزه با پای پیاده فاصله ده کیلومتری روستای خود تا «چاه مبارک» را می پیمود تا به مدرسه رود.
او هر روزه پس از طی مسافت فراوان بین مدرسه تا خانه، به کارهای سنگینی که نیاز به نیروی زیاد داشت می پرداخت و این امر، او را در نظر پدر و مادر سخت عزیز کرده بود. پس از گذراندن کلاس سوم ابتدایی، به دلیل مشکلات مالی خانواده، قادر به ادامه تحصیل نشد و مدرسه را ترک گفت. چون پدرش از کار افتاده و ناتوان بود و توانایی تأمین مخارج خانواده را نداشت، عبدالله خود به کارگری مشغول گردید و از دوره نوجوانی تأمین مخارج زندگی را عهده دار شد.
او از کردار و اخلاق حسنه ای برخوردار بود. در طول عمر خود هیچ کس را آزرده خاطر نساخت. حرف های تند دیگران را با تبسم جواب می داد، چون خود در خانواده ای مستضعف متولد شده بود، درد فقرا و محرومین را درک می کرد.
هر چند که فرصت چندانی برای درس خواندن پیدا نکرد اما پیوسته به برادران کوچکتر از خود تأکید می کرد که درس را رها نکنند و بر اثر همین سفارش های مؤکد او بود که یکی از برادرانش را به شغل مقدس معلمی تشویق کرد.
ابراهیمی جوانی شجاع و بی باک بود. در سال 1356 به نیروهای ارتش ستم شاهی روی خوش نشان نمی داد و با شجاعت کم نظیر علناً با رژیم طاغوتی مخالفت می ورزید، ابراهیمی اوایل سال 1361 به خدمت مقدس سربازی اعزام گردید و پس از طی دوره ی آموزش نظامی در سیرجان، به عنوان سرباز نیروی دریایی ارتش به بوشهر اعزام شد و قریب به بیست ماه در آن شهر مشغول به خدمت شد. در طول این مدت سه بار برای دیدار پدر و مادر به مرخصی بازگشت، در آخرین برگشت حس و حال عجیبی داشت و پیوسته از عدم دلبستگی به دنیا صحبت می کرد.
در بهمن ماه 1363 داوطلبانه از بوشهر به مناطق عملیاتی اعزام گردید و در قالب یک گروه هشت نفره، متشکل از شش نفر سرباز خدمه توپ پدافند و دو درجه دار در مأموریت های دریایی و زمینی در مناطق 03 آبادان، بهمن شیر و سکوهای نفتی خدمت نمود. سرانجام دوشادوش دیگر کفر ستیزان جبهه حق، در رزم دریایی شرکت نمود و در تاریخ 12 اسفند ماه 1363 در حین گشت زنی با ناوچه در خورموسی(خلیج فارس) از ناحیه ی دست و صورت مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در سن 21 سالگی به درجه رفیع شهادت رسید.
مزار پاکش در گلزار شهدای روستای خره بوشهر قرار دارد.
تدوین و تنظیم توسط گروه فرهنگی هاتف (سایت صبح)
برگرفته از
کتاب پرواز تا خدا، صفحه:29، تاریخ: - / -

کاربر گرامی: باسلام و تشکر از حضور شما در سایت شهدا، و ضمن پوزش از اینکه تا کنون اطلاعاتی در خصوص این بخش به دست ما نرسیده است، استدعا دارد، در صورتی که از خانواده معزز شهید و یا از یادگاران دفاع مقدس، همرزمان و دوستان شهید می باشید و اطلاعات دقیق و تکمیلی از شهید(اعم از زندگی نامه، وصیت نامه و خاطرات) در اختیار دارید، آن را در بخش نظردهی همین صفحه درج و یا شماره تماس خود را به سامانه پیامکی اختصاصی موسسه سبک بالان عرش به شماره 3000141444 ارسال تا با شما تماس گرفته شود. همچنین ارسال تصاویر فردی و جمعی شهید از طریق ایمیل mesbah1388@yahoo.com امکان پذیر است. قبلا از همکاری صمیمانه شما کمال تشکر را داریم.

مدیریت موسسه فرهنگی سبک بالان عرش.